Béčko poprvé vítězně - Přibyslavice-Kouty "B" 4:3 (3:2)

02.09.2013 15:41

Nebe nad čechtínským fotbalovým areálem opanovalo před soubojem rezerv Přibyslavic a Koutů poměrně větrné počasí, které hráčům znesnadňovalo hru po celou délku utkání. Přibyslavičští hráči měli o co bojovat, jelikož šli do zápasu s odhodláním porvat se o první body v sezoně pod novým trenérem Petrem Račákem. Mužstvo se po prvních třech kolech, které skončily nezdarem, semklo a bojovalo jako jeden muž.

První branku zápasu si v šesté minutě připsal Jan Kovář, kterého na půlící čáře našel přesným nákopem Miloš Molák, a Kovča se dokázal mezi hostujícími obránci prokličkovat až na hranici velkého vápna, kde vystřelil poněkud netradičně pravou nohou a rozvlnil síť. Ovšem hned tři minuty na to udeřili hosté a rozesmutnili fotbalový areál vyrovnávacím gólem. Celá situace začala brejkem hostujícího útočníka, který nahrál nabíhajícímu spoluhráči, jenž svůj pokus umístil přímo do šibenice a Pavel Kadlec se tak mohl natahovat seč mohl, ovšem takto trefenou ránu nevytáhl. Inkasovaná branka jakoby naše borce poněkud opařila a naopak přidala více jistoty na hostující kopačky, jejichž pokus v patnácté minutě zaváněl vlastní brankou. Za čtyři minuty už bylo skóre otočeno. Hosté dokázali proměnit výhodu rohového kopu a střelou do protipohybu brankáře převrátili vedení na svoji stranu. Po této brance se snažili tvořit především domácí hráči a za zmínku stojí zejména Noháčkův důraz, který však ještě kýžené ovoce nepřinesl. Gól nepadl ani po dvou pokusech Davida Svobody, který nejprve nastřelil tyč a jeho dorážku vytěsnil hostující brankář na roh. Pět minut na to skončil přímý kop Kejnovského ve zdi a Noháček nedokázal dorážku vtěsnat mezi tři tyče. Ke konci poločasu se však kormidla utkání chytli domácí a do konce zápasu už jej nepustili. V devětatřicáté minutě přihrával po krásné přízemní přihrávce Cardy z kraje hřiště Noháček Svobodovi, který už nezaváhal a zakončil střelou přímo pod víko. To však nebylo v prvním poločase vše, jelikož se domácím borcům podařilo vstřelit i ukázkový šatňák, který vzešel z expresu ze stanice Kovář na konečnou stanici Holub, jenž si ještě zvládl narazit míč o hostujícího brankáře a uklidit po zemi míč do prázdné brány. Po tomto gólu ještě dvakrát zahrozili hosté, avšak skvěle chytající Kadlec další změnu stavu do konce prvního poločasu nedovolil.

Po přestávce se uvolnil Pártl a dle názoru Pavla Haška šel zbytečně moc do obránců, alespoň se mu podařilo vytěžit přímý kop. Jeho exekuce se ujal Kovář, který se z 18 metrů nemýlil. Svůj pokus podkopl a hostující brankář byl v bráně zbytečný. Ovšem i hosté pohrozili z volného kopu. V 61. minutě prověřili postřeh vynikajícího Kadlece, který pokus vyrazil a střelu z dorážky chytat nemusel, protože zamířila nad bránu. Domácí si vypracovali bezpočet šancí, avšak žádnou nedokázali proměnit. A tak se ke slovu opět dostali hostující hráči, kterým se v 71. minutě podařilo naposledy překonat Kadlece, který nedosáhl na centr a útočníkovi stačilo pouze nastavit hlavu. V dalších minutách se obraz hry podstatně zlepšil, hrálo se nahoru dolu. V šancích se objevili střídající Kučera nebo Skrobikowski, ale branky vstřelit nedokázali. Poslední minuty hráči ubojovali a udrželi tak těsný jednobrankový náskok. Díky tomu si béčko připsalo první tři body letošní sezony, které jsou cenné o to víc, že byly získány v derby s Kouty. Příští týden zajíždí rezervní tým na hřiště do Náramče, kde se utká s B týmem Budišova.

  • branky: Kovář 2x, Holub, Svoboda
  • Sestava: Kadlec- Veškrna, Holub, Molák, Kejnovský – Carda (88. Toman), Noháček, Kovář, Svoboda – Rambousek (80. Skrobikowski), Pártl (72. Kučera)
  • ŽK 1:1
  •  Fotky z utkání

Autoři: Petr Ráčák a Pavel Hašek