Bojovnost a trpělivost přinesla body hned v prvním kole: Křoví - Přibyslavice 2:4 (2:1)

11.08.2014 14:55

Na první mistrovské utkání jsme zajížděli k soupeři, který sestoupil z 1.A. třídy a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. K utkání nemohl nastoupit z momentálního kádru pouze Jan Kovář.

Zápas začal v režii domácích, kteří nás od úvodního hvizdu drželi na naší polovině a kontrolovali míč. Snažili se o častou střelbu, která ze začátku byla dosti nepřesná. My jsme také měli pár šancí, tu největší měl Masopust, ale jeho střelecký pokus se nevešel mezi tyče. Zhruba po 10 minutách hry zůstal jeden z hostujících hráčů uplně volný na rohu velkého vápna a po tom co dostal míč z druhé strany hřiště, prostřelil golmana Svobody, který si na míč sice sáhnul, ale nedokázal ho vytěsnit. Domácí se tedy ujali vedení 1:0. Netrvalo to dlouho a už to bylo o dvě branky, když se krásně z dálky trefil jeden z domácích borců. My jsme nesložili zbraně a bojovali. Dokázali jsme se dostávat do šancí, ale střely Škorpíka a Paláta vytěsnil dobrými zákroky domácí golman. Masopust pak zkoušel z přímého kopu překvapit domácího brankáře, ale ten opět skvělým zákrokem držel domácí v dvoubrankovém vedení. To ale do poločasu nevydrželo. Po rohovém kopu hlavičkoval Picmaus, s jeho pokusem si ještě brankář poradil a dokázal vyrazit, poté se k míči dostal Palát a po průniku do vápna nedal domácímu golmanovi šanci a bodlem ho prostřelil. Do poločasu zbývalo v tu chvíli asi 10 minut a od té doby jsme soupeře zavřeli a mohli vyrovnat, ale Konecký trefil tyčku a poté mu byl odpískán offside v dobré šanci. Poločas tedy skončil 2:1 pro domácí.

Po přestávce opět úvod ovládali domácí. Po jedné jejich dalekonosné střele trefili tyčku a potom v dobré pozici domácí hráč přestřelil ale to bylo tak vše. Od té doby jsme začali hrát opět my a asi v 65 minutě jsme vyrovnali na 2:2, kdy střídající Jiří Karafiát z kroku napřáhl a jeho krásný pokus skončil i s pomocí tyčí v bráně. Pak měli ještě dobrý střelecký pokus Palát, ale míč skončil jen v boční síti. Do vedení jsme se dostali opět díky Palátovi, který dostal přihrávku od Jiřího Karafiáta, obešel obránce a jeho pokus skončil v síti. V té době zbývalo do konce nějakých 7 minut. Soupeř se snažil vyrovnat, ale jeho pokusy nebyly příliš přesné. O pojistku se postaral Konecký, který dostal krásnou přihrávku do prázdné brány od Davida Svobody. Do soutěže jsme tedy vstoupili výborně a je potřeba toto vítězství potvrdit i doma proti Studenci.

Branky: Palát(2), Karafiát J. Konecký

Sestava: Svoboda K. - Karafiát M. Picmaus, Samek D. - Čejka - Štveráček(Karafiát J.), Palát, Samek I. Masopust(Svoboda D.) - Škorpík( Sirota), Konecký

Připraveni: Sekerka