Gólová i bodová série pokračuje: Přibyslavice - Radostín 6:0(1:0)

12.05.2014 13:40

Do domácího utkání s Radostínem jsme vstupovali se dvěma důležitými výhrami za sebou a tuto sérii jsme chtěli prodloužit i v tomto utkání. Opět se trošku vlivem zranění, či nemocem promíchala sestava. Od začátku nemohl nastoupit kapitán Martin Karafiát, tak pásku převzal Jan Kovář.

Hned v úvodu utkání jsme na soupeře vlétli a hrozili několika nebezpečnými akcemi, které ovšem neměli gólové parametry. Vzhledem k mokrému terénu jsme se my i soupeř pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, ale oba brankáři si s několika střeleckými pokusy poradily. První domácí branka padla po protlačení míče od Škorpíka na Kováře a ten už si tváří v tvář brankářovi věděl rady a poslal míč do sítě. Poté jsme měli další velké šance. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Picmaus a míč byl zastaven jedním z hostujících hráčů na brankové čáře, pak ještě následovala skrumáž, ale i tak se nám nepodařilo míč dotlačit do sítě. I přes herní převahu nám soupeř naše úsili ještě více ulehčil, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit jeden z hostujících obránců. Netrvalo to dlouho a do skvělé šance se dostal Dušan Samek, po skvělé Palátově přihrávce. S touto šancí naložil výborně, když obešel brankáře a uklízel míč do prázdné brány, hostující obránce ale stačil míč vyrazit. Jak se ale později ukázalo, míč byl podle signalizace pomezního rozhodčího vyražen rukou a tak následovala další červená karta a penalta. Na tu si postavil míč Štěpnička, ale brankář dokázal jeho pokus vyrazit. Do poločasu jsme ještě měli pár velkých příležitostí, ale míč se nám do brány procpat nepodařilo. Poločas tak skončil výsledkem 1:0.

Do druhého poločasu se na hřiště podíval Masopust, který nahradil Vejmělka. A byl to právě Masopust, který se ukázal jako žolík už po druhé v řadě a hned v úvodní minutě druhého poločasu zvýšil naše vedení na rozdíl dvou branek. Potom jsme měli opět plno obrovských šancí, které ovšem nebyly proměněny. Branku se podařilo vstřelit až Jiřímu Karafiátovi, kterého našel hlavičkou Čejka a taktéž hlavičkou uklidil míč do sítě. Hosté ovšem nesložili zbraně a za druhý poločas si taky dokázali vytvořit pár dobrých příležitostí na skórování, ale buď netrefili bránu a nebo je vychytal opět výborný Kadlec. Už na rozdíl čtyř branek potom zvyšoval Štěpnička, který si naběhl za obranu a poslal míč podél golmana k tyči. Ten samý hráč o několik minut později zvýšil už na 5:0, kdy si ve vápně zpracoval míč a následně ho napálil za bezmocného golmana. Do konce utkání ještě bylo několik šancí, proměnit už se nám podařila jen jedna. Posledním střelcem utkání byl Mrkvica, který tak uzavřel utkání šestou brankou. Po konečném hvizdu jsme se tedy mohli radovat z důležité a již třetí výhry v řadě.

Branky: Štěpnička(2), Kovář, Masopust, Karafiát J., Mrkvica

Sestava: Kadlec - Vejmělek(Masopust), Picmaus, Samek D. - Čejka(Sekerka) - Karafiát J., Štěpnička, Mrkvica, Kovář(Karafiát M.) - Škorpík, Palát

Připraveni: Samek I.