Pouťové derby ovládli Kouty : Přibyslavice - Kouty 1:2 (0:0)

09.09.2013 16:14

Velice očekávaný zápas byl na programu pátého kola 1.B třídy skupiny B na hřišti v Přibyslavicích, protože po dvouleté odmlce tu opět bylo derby proti Koutům. Do domácí sestavy se vrátil kapitán Tomáš Rozsypal a zaujal místo stopera vedle Milana Picmause. Ještě před úvodním hvizdem byli oceněni dva bývalí hráči Přibyslavic, kteří ukončili kariéru po skončení loňské sezony. Byli to Tomáš Plocek a Miroslav Štveráček. Od úvodních minut jsme měli menší převahu a hned ze začátku měl obrovskou šanci Masopust, který ovšem z dobré pozice netrefil branku. S přibývajícími minutami jsme si vytvořili další šance, ať už střely Škorpíka a Paláta nebo hrubka hostujícího golmana, ovšem ani jedna z těchto šancí neskončila v síti. Poté se osmělili i hosté a také si vypracovali pár střeleckých pokusů, ale ani hostující střely nemířili do branky. Ještě do poločasu se zranil Částka, kterého nahradil Mrkvica, ten se postavil na pravou zálohu a Dušan Samek na pozici levého obránce. Do poločasu už se nic výrazného nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas jsme opět začli menším náporem a hned jsme se usadili na soupeřově polovině, ale žádné vyložené šance jsme si nevytvořili. Ta přišla o něco později, kdy prošla přihrávka od Masopusta přes hostujícího stopera až ke Škorpíkovi, který otevřel skóre zápasu na 1:0. Jenže po vstřeleném gólu jsme opět přestali uplně hrát a hosté nás zatlačili na naši polovinu. Netrvalo to ani 5 minut a bylo vyrovnáno, kdy se po zbytečných chybách dostali hosté k přímému kopu, ten byl tečován zdí k hostujícímu hráči, který nacetroval a hráč ve vápně hlavou uklidil, jenže domácí stoper ještě stihl vykopnout míč z lajny, ale rozhodčí gol uznal, nikdo pořádně neví, jestli byl balón celým objemem za čárou nebo ne, ale rozhodčí gol uznal, takže nebylo co řešit 1:1. Po vyrovnání začali hosté mít více ze hry a to se opět projevilo na skóre, kdy hostující útočník uklízel do odkryté brány po pěkné přihrávce 1:2. V závěru utkání jsme ještě našli síly a zahrozili, nejprve střídající Lopatář hlavou přestřelil v obrovské šanci branku a kroucená střela Paláta jen těsně minula bránu. Poté už se všechno vrhlo do  útoku, ale nic z toho už nebylo, naopak hosté měli minimálně dvě přečíslení, ale z jejich obrovské šance buď vychytal Svoboda, nebo šly střely vedle. Za skvělé divácké podpory jsme tedy v pouťovém derby podlehli Koutům 1:2.

Branka: Škorpík

Sestava: Svoboda - Karafiát M., Picmaus, Rozsypal, Částka(Mrkvica) - Samek D., Samek I., Palát, Masopust - Škorpík(Lopatář), Karafiát J.

Připraveni: Sekerka, Jež, Štveráček

autor: Vojtěch Škorpík