Prohra "béčka" = poslední místo: FC Budišov "B" - Přibyslavice "B" 4:1 (3:0)

12.09.2013 19:43

Do pátého mistrovského zápasu jsme jeli s tím, že se popereme o tři body. Jenže na naší hru padala nechuť, kvůli rozhodčímu a jeho pomocníkovi. Ale začněme od začátku. Již ve 3. minutě zahrozili z rohu domácí, ale jejich útok hasilo obranné centrum včele s gólmanem. Jenže z další domácí standardní situace rezerva Budišova-Náramče skórovala. Z 25 metrů byl zahrán přímý kop přes zeď takovou sílou, že Kadlec plachtil vzduchem zbytečně. Stalo se tak v minutě šesté. Poté se hra chvíli přelévala nahoru dolů, pár přesných nahrávek mezi zálohou a obranou. Bohužel se skóre po čtvrt hodině hry opět navýšilo, po nepřesné nahrávce, se domácí dostali do lehkého přečíslení a útočící hráč nedal Kadlecovi šanci.

Po druhém inkasovaném gólu jsme se trochu probudili a začali si vytvářet šance. První akcí byla střela z boku, která domácímu brankaři nenadělala vážnější problémy, a vyrazil ji na roh. V další šanci se dobře zorientovali naši hráči. Jenže místo dorážky bylo mávané postavení mimo hru. Jak se říká: „nedáš, dostaneš,“ se stalo při naši smůle skutečností. Přesně v půlhodině hry jsme dostali třetí branku, která byla nad síly gólmana (pozn. Tento gól neměl být uznán, pro ofsajd domácího hráče, zpočátku pomezní signalizoval postavení mimo hru, ale než se po něm podíval hlavní rozhodčí, byl praporek dole). Po tomto gólu jsme se trochu polili živou vodou. Do jedné vážné situace se dostalo duo Rambousek, Svoboda, ale první jmenovaný svoji šanci poslal vysoko nad branku. Další pokus měl Lopatář, který utekl obráncům až k brankáři, který ho nechutně sundal. Bohužel rozhodčí brankáře nevyloučil, ale ani nám nedal výhodu přímého kopu.

Po poločase jsme se pokusili zabojovat a udělat něco s výsledkem. Ze standardní situace ve 47. mintě jsme nevyžili nic. Ani následná střela Cardy neskončila v bráně. Pak začala být hra vyrovnaná a míč neustále měnil majitele. Avšak v 62. minutě jsme inkasovali 4. gól. Tento jednoznačně patří do řad smolných. Centr od rohového praporku se kroutil směrem k bráně, Kadlec chytal na dvakrát, ale při druhém pokusu ho zachytit, se míč ocitl za brankovou čárou. Rozhodčí tento gól uznal až po zvukové kulise, kterou vytvořili domácí hráči. Domácí se tlačili víc do koncovky, ale taky přiostřovali hru. V 74. minutě nebrali ohledy na kotníky Miloše Moláka, ale ani tento faul nebyl potrestán kartou. Do hry na posledních 20 minut přišli střídající Toman a Kučera. Druhý jmenovaný se postavil kolem 81. minuty ke standardní situaci, ale místo do šibenice v bráně trefil sítě za bránou. O dvě minuty se nám podařilo dát čestnou branku, o kterou se postaral David Svoboda.

Po tomto výsledku jsme se v tabulce ocitli až na posledním místě, které okupovala Stařeč B. V dalším kole nás čeká jedenáctý Koněšín a hlavně doma v Čechtíně.   

  • setava: Sestava: Kadlec - Pojer, Holub, Molák, Carda (72. Toman) - Štveráček, Rambousek (72. Kučera), Svoboda, Sekerka (59. Partl)- Jež (36. Kovář), Lopatář

  • branka: Svoboda

  • ŽK.: 2:1                  

autor: Pavel Hašek