První body z venku jsou ze Šebkovic: Šebkovice - Přibyslavice 0:1 (0:1)

14.10.2013 18:48

V 10. kole jsme zajížděli k lídrovi soutěže do Šebkovic pokusit se ukončit naši mizernou sérii na hřištích soupeře a získat alespoň bod. Od toho se také odvíjela naše taktika, kdy jsme do utkání nastoupili s jedniným klasickým útočníkem.

Hned v úvodu utkání měl po přihrávce Škorpíka šanci Čejka, který však mířil mimo tři tyče. Poté se postupně začali dostávat do hry také domácí, výsledkem čehož bylo několik slibných brankových přlíežitostí. My jsme se naopak soustředili na defenzívu a vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom takovém postupoval sám na domácího golmana Škorpík, ten ho však se štěstím vychytal. Jediný gól utkání se zrodil v 39. minutě utkání, kdy nepřesnou rozehrávku domácích zachytil Škorpík, vtrhl do vápna a odcentroval na osamoceného Paláta. K tomu už se míč ovšem nedostal, protože si ho za záda vlastního golmana srazil jeden z domácích obránců. Z prvního poločasu stojí ještě za zmínku potyčka, po faulu na našeho golmana, do které se zapojilo hned několik hráčů. Rozhodčí tuto situaci vyřešil udělením po jedné žluté kartě na obou stranách. První poločas tak skončil 0:1 v náš prospěch.

Druhý poločas jsme očekávali nápor domácích, byli jsme to však paradoxně my kdo měl víc ze hry. Výsledkem toho byla velmi slibná šance Picmause, který po rohu mířil hlavou jen těsně mimo. Domácí poté otevřeli hru a začli hrát na 3 útočníky. S naší pozornou defenzívou si však nevěděli příliš rady a uchylovali se hlavně k nakopáváným míčům. Ve vyhroceném závěru utkání byl vyloučen náš stoper Picmaus a hned vzápětí jeden z domácích hráčů. Rozkouskovaný závěr utkání se pak odehrál bez vážnějších šancí na obou stranách.

Ze Šebkovic si tedy odvážíme velmi cenné vítězství a s ním první 3 body z venku.

• branky: vlastní
  • sestava: Svoboda - Částka, Picmaus, Karafiát M. - Samek D., Samek I. - Masopust (Sekerka), Palát (Jež), Mrkvica, Čejka - Škorpík (Štveráček)
  • připraveni: Karafiát J.