První jarní góly přinesly 3 body: Přibyslavice - Velká Bíteš "B" 2:1(1:0)

29.04.2014 14:31

Po dlouhém čekání se nám na jaře konečně podařilo rozvlnit síť za soupeřovým brankářem. Díky dvěma brankám jsme taky poprvé na jaře zvítězili a přerušili tak sérii bez vítězství.

Do zápasu jsme nastoupili opět s několika změnami. Ta největší se uskutečnila na pozici brankáře, kde dlouhodobě zraněného Svobody nahradil Kadlec. Oproti zápasu v Koutech se do sestavy vrátil Štěpnička a poprvé od začátku nastoupil Karafiát J. Úvod utkání začal opatrně a bylo hodně nepřesností na obou stranách, z pohledu diváka nešlo o moc atraktivní zápas. I přes nepřesnosti jsme měli začátek utkání menší herní převahu, ovšem žádná vyložená šance se nezrodila. V průběhu prvního poločasu se do hry dostali i hosté a začali hrozit hlavně ze standartních situací. Největší hostující šanci zmařil Kadlec, který vystihl kličku hostujícímu útočníkovi, který na něj postupoval sám. Domácí fanoušci se poprvé na jaře konečně dočkali vstřelené branky. Pěknou akci po ose Kovář, Samek D., Mrkvica ještě nedokázal Karafiát J. proměnit, ale odražený míč se dostal k netradičnímu střelci Ivanu Samkovi a ten poslal placírkou míč do sítě. Vedení pak mohl navýšit Škorpík, ale jeho střelu vyrazil hostující brankář. První poločas tak skončil výsledkem 1:0.

Do druhého poločasu jsme ani lépe vstoupit nemohli. Hned minutu po úvodním hvizdu rozhodčího našel Kovář nabíhajícího Škorpíka, který dobře trefil skákavý míč a poslal ho za záda hostujícího golmana. Místo toho, aby to naši hru uklidnilo, tak jsme se zbytečně dostali do komplikací. Po tomto gólu nás soupeř nepustil k míči a vše to vyvrcholilo brzkým snížením na 2:1. Hosté se poté mnohem více dostávali do hry a ohrožovali naši bránu, ale pár výborných zákroků ukázal brankář Kadlec a nedovolil tak soupeři přidat další gól. Domácí pak mohli rozhodnout, když několikrát šli v přečíslení, ale bohužel ani jedno se nepovedlo. A když už se ani hosté nedokázali k ničemu dostat, skončil tak zápas výhrou domácích 2:1.

Branky: Samek I., Škorpík

Sestava: Kadlec - Samek D., Karafiát M., Picmaus - Čejka - Mrkvica, Štěpnička(Sekerka), Samek I., Kovář(Carda) - Škorpík(Palát), Karafiát J.(Štveráček)