S "bůrem" z Měřína - Měřín-Přibyslavice 5:0 (1:0)

02.09.2013 16:06

Do Měřína jsme jeli s cílem získat všechny body a podle toho jsme také vstoupili do utkání. Prvních 20 minut prvního poločasu jsme měli převahu, jejíž vyvrcholením byl samostaný úník Paláta na domácí golmana, bohůžel však bez gólového efektu. Následně se pak ještě Palát prezentoval hezkou střelou z 20-ti metrů, ovšem domácímu brankáři se podařilo jeho střelu vyrazit nad břevno. Po té se hra vyrovnala a hrálo se více méně po vápna. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, podařilo se domácím 3 minuty před koncem prvního poločasu přetavit svoji jedinou brankovou příležitost ve vedoucí gól. Stav utkání po prvním poločase byl tedy 1:0 pro domácí.

Stejně jako začátek prvního, tak i začátek druhého poločasu jsme byli lepším týmem na hřišti. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí. Z těch největších stojí za zmínku samostatný Škorpíkův průnik do "šetnáctky". Avšak jeho zakončení nemělo gólové parametry. Nejblíže vyrovnání jsme byli při Masopustově přímém kopu, kdy se míč otřel o břevno domácí branky. Zhruba v 70. minutě domácím vyšel brejk a na výsledkové tabuli svítilo skóre 2:0. Po té měl ještě velkou šanci na snížení Ivan Samek, ale ani on nevměstnal svoji střelu mezi tři tyče. V závěru utkání jsme vrhli všechny síly do útoky a domácí nás z brejků potrestali 3-mi brankami během 15 minut. Výsledné skóre 5:0 pro domácí.

Nutno podotknout, že výsledné skóre rozhodně neodpovídá stavu dění na hřišti.V tomto utkání jsme zklamali především v koncovce. Domácím tam naopak padlo všechno do čeho kopli. I takový je fotbal. Tento nevydařený zápas musíme hodit za hlavu a připravit se na další utkání, kde v pouťovém derby přivítáme na domácím hřišti Kouty.

• sestava: Svoboda - Karafiát M., Picmaus, Vejmělek, Částka - Samek D., Samek I. Palát, Masopust (Sekerka) - Škorpík, Lopatář (Štveráček)

autor: Martin Karafiát