Vítězná tečka za podzimem: Přibyslavice - Stařeč 2:1 (0:0)

04.11.2013 18:14

V posledním podzimním domácím utkání jsme se chtěli ukázat v co nejlepším světlě a v derby se Starčí vyhrát. Do sestavy se vrátil pod disciplinárním trestu Picmaus a na lavičku po zranění usedli Mrkvica a Vejmělek.

Na lehce podmáčeném hřišti v posledním podzimním utkání jsme přivítali celek z nedaleké Starče. I přes řadu nepřesností na obou stranách to byli právě hosté ze Starče kdo měl téměř celý první poločas více ze hry. Přehrávli nás především ve středu hřiště, ale jejich pokusy končili většinou mimo bránu. I my jsme se dostali v prvním pločase na chvíli do hry z čehož pramenili dvě slibné brankové příležitosti. Ale ani Škorpík ani Palát nedokázal své střely z hranice velkého vápna dopravit do sítě. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se zvýšenou aktivitou. Výsledkem naší zlepšené hry byla krásná individuální akce Škorpíka, který se dokázal uvolnit na levé straně hřiště. Následně se dokázal prosadit přes obránce do šestnáctky a nádhernou křižnou střelou dokázal překonat bezmocného Smetanu v brance hostí. Zhruba v 70. minutě zastavil pas za obranu na Škorpíka rukou Vejmelka a musel předčasně do sprch. Početní převahu se nám podařilo využít v 78. minutě kdy se po přiťuknutí Jiřího Karafiáta dokázal prosadit střelou k tyči Kovář. Hosté dokázali utkání zdramatizovat v 83. minutě když za zády brankáře Svobody skončil k překvapení všech nepovedený centr Kylíška. K ničemu dalšímu jsme už však hosty nepustili a utkání dokázali dotáhnout do vítězného konce.

V posledním domácím utkání podzimu jsme sice nepředvedli náš nejlepší výkon, ale dokázali jsme vyhrát a získat tak důležité 3 body. Příští týden nás čeká ještě předehrávka jarního kola v Bystřici nad Pernštejnem s tamním "B-mužstvem".

• branky: Škorpík, Kovář
  • sestava: Svoboda - Karafiát M., Picmaus, Sekerka(Vejmělek) - Samek I., Čejka - Samek D., Palát, Kovář, Masopust (Mrkvica) - Škorpík (Karafiát J.)
  • připraveni: Štveráček