V utkání s Kněžicemi rozhodl první poločas: Přibyslavice - Kněžice 0:4(0:3)

21.10.2013 20:09

Po venkovní výhře z minulého kola jsme šli do domácího zápasu s Kněžicemi, ve kterém jsme chtěli potvrdit získané body a také dobrou domácí formu. Do zápasu jsme opět nastoupili se změnami v kádru. Nastoupit nemohl vykartovaný Milan Picmaus a zraněný Martin Čejka. Dlouhodobě chybí kapitán Tomáš Rozsypal.

V úvodu utkání jsme nastoupili, tak jak se na domácí tým patří a na soupeře jsme vlétli. Netrvalo to dlouho a už jsme mohli jít do vedení, po pěkné kombinaci se k míči dostal Masopust, ale z malého vápna trestuhodně selhal. Odpověď tedy přišla na druhé straně, hostující hráč prošel mezi třemi domácími hráči a po zemi uklidil míč do sítě. Místo domácí odpovědi naopak hosté zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek. Tento gól bohužel padl po smolném podklouznutí Dušana Samka a hostující hráč mohl tak sám hlavičkovat za záda bezmocného Svobody. Po druhé brance hostů jsme byli jak opaření, ale postupem času jsme se opět začali vracet do hry. Vytvořili jsme si několik šancí a přímých kopů, ale stále s nulovým efektem. Další obrovskou šanci domácích měl Škorpík, ale v rozhodující okamžik podklouzl a nezvládl dorazit míč do odkryté brány soupeře. Další nevyužitá domácí šance a další odpověď na druhé straně. Po kontaktu v domácím vápně byl odpískán pokutový kop, se kterým si soupeř poradil s přehledem. Stav utkání tedy byl 0:3. Po tomto okamžiku odstoupil Aleš Částka, který si obnovil svalové zranění a nahradil ho Lukáš Sekerka. Do poločasu jsme se ještě snažili snížit. V dobré šanci se ještě ocitl Palát, ale výborně chytající brankář hostů změnu stavu nepřipustil.

O poločase jsme provedli jednu změnu, kdy Aleše Paláta nahradil Luboš Lopatář. Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivněji než hosté a opět jsme brzy zahrozili, když se v šanci objevil Martin Karafiát, který dostal míč do běhu, ale už nedokázal přehodit brankáře. Postupem času jsme hru začali otevírat víc a víc a tím pramenili i šance hostů, kteří ale ve dvou obrovských šancích selhali. Další velkou domácí šanci měl Sekerka, který vyslal prudkou střelu na hostující bránu, ale golman dokázal vytěsnit míč na břevno. Vyloženější šanci už jsme si nevytvořili, pouze několik střel z dálky, které zkoušel hlavně velice aktivní Mrkvica. V úplném závěru utkání jsme dostali ještě jednu branku a utkání tak dostalo podobu 0:4.

Domácí zápas, hraný za skvělé atmosféry, hlavně díky hostujícím fanouškům, jsme tentokrát nezvládli. O osudu utkání rozhodla naše bídná koncovka, která nás provází celou sezonu. Další body se pokusíme urvat za týden ve Studenci.

• sestava: Svoboda - Karafiát M. Vejmělek, Částka(Sekerka) - Samek I.(Jež) Samek D. - Kovář, Palát(Lopatář), Mrkvica, Masopust - Škorpík(Štveráček)
  • připraveni: Karafiát J.