Druhé přátelské utkání přineslo opět vítězství: Přibyslavice - Třebenice 3:1 (2:1)

12.03.2018 16:14

Na druhé přátelské utkání jsme se nesešli v příliš hojném počtu. Utkání jsme sehráli s již tradičním sopeřem a to celkem z Třebenic, kteří hrají třetí třídu.

Úvod utkání jsme začli aktviněji a s míčem na kopačkách jsme se snažili tvořit hru. To se nám celkem dařilo a brzy jsme se dostali k několika střeleckým pokusům, které ovšem nebyly nijak nebezpečné. První branka utkání padla asi po čtvrt hodině hry, kdy dostal míč do běhu Vojtěch Škorpík, obešel brankáře soupeře a levou nohou poslal míč do sítě 1:0. Odpověd na sebe nenechala dlouho čekat. Asi o minutu později se míč ze skrumáže dostal kousek za vápno na kopačky soupeřova hráče a ten střelou do šibenice vyrovnal stav utkání na 1:1. Herně jsme byli aktivnější a měli častěji míč na kopačkách, ale akce většinou končili ve finální fázi nebo nepřesnou střelbou. O zajímavý pokus se postaral Martin Karafiát, který z půlky hřiště ohrozil nebezpečně soupeřovu branku, míč se snášel pod břevno, ale brankář soupeře byl připravený.Soupeř hrozil především z rychlých protiútoků, ze kterých, i díky dobrým zákrokům Františka Nováka, nic nevytěžil. A tak přišel trest v podobě branky Luboše Lopatáře, který dostal přihrávku na levou stranu, ze které si míč potáhl do vápna a pravou nohou kolem golmana uklidil míč do sítě. 2:1. Výsledek tedy vydržel do poločasu.

I druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako ten první. Ve druhé půli jsme si ovšem vytvořili mnohem více šanci, jak v půli první. Do dobré pozice se dostával Luboš Lopatář, když běžel sám na brankáře, jenže byl v předklonu a bohužel nedokázal koordinovat svůj pohyb, tak míč odevzdal soupeři a ze šance nic nebylo. Gólové tečky se nedočkaly ani střely Lukáše Matějka nebo Tomáše Kuthana. A když už se neujala ani hlavička Martina Kopečka po rohovém kopu, vypadalo to, že výsledek už se měnit nebude. Proti byl ovšem Luboš Lopatář, který dorazil míč do odkryté branky a vstřelil tak svůj druhý gól v zápase. Pět minut před koncem tedy zvyšoval na 3:1. Už to vypadalo na klidný konec utkání, jenže David Vrbka, který nahradil na druhý poločas v bráně Františka Nováka, sestřelil ve vápně soupeřova hráče a byla z toho penalta. Tu ovšem bez větší námahy zneškodnil a utkání tak nakonec skončilo konečným výsledkem 3:1.

Sestava: Novák -  Karafiát, Kopeček, Picmaus, Skrobikowski - Škorpík, Venhoda, Šárka, Kuthan - Matějek L., Lopatář

Do hry zasáhli: Vrbka, Štveráček Jar.