Jarní část zahájena výhrou: Přibyslavice - Blatnice 3:0 (2:0)

08.04.2018 20:05

První utkání v jarní části soutěže jsme odehráli proti silnému soupeři z Blatnice. Do utkání nemohl nasoupit kvůli červené kartě Milan Picmaus.

Hned od úvodu utkání jsme na soupeře vletěli a chtěli se co nejdříve dostat do vedení. Blízko k tomu byl ve 2. minutě Vojtěch Škorpík, který postupoval sám na brankáře hostí, ale dlouho váhal se zakončením a jeden z hostujících obránců stihl zblokovat jeho pokus. Do další příležitosti se po rohovém kopu dostal domácí kapitán Martin Kopeček, když z jedné nastřelil tyčku hostující branky. Hosté se nedostávali do hry a v 18. minutě poprvé inkasovali. Vojtěch Škorpík se dostal do svého druhé úniku, který tentokrát využil a poslal tak domácí do vedení 1:0. Hosté se za celou první půli v podstatě nedostali k žádné vážné šanci a tak je domácí potrestali ještě jednou. Ve 42. minutě utkání se k odraženému míči dostal Luboš Lopatář v těžké pozici dokázal uklidit míč do sítě. 2:0.

Ve druhé půli začali hosté aktivněji, ale stále se nedostávali k větším příležitostem a tak přišel trest v podobě třetího gólu v jejich síti. O ten se postaral v 54. minutě střídající Jan Kovář, který si skvěle vyměnil míč s Lubošem Lopatářem na hranici vápna a pak už se jen řítil z boku na brankáře hostů, kterého obstřelil na vzdálenější tyč. Stav utkání tedy byl 3:0. Hosté pak párkrát zahrozili a mohli vstřelit aspoň čestný gól, ale jejich šance většinou mířily mimo tři tyče. Na druhé straně pak ještě nedokázali využít svoje úniky Venhoda, Lopatář a ke konci utkání Kovář. Do jarní části jsme tedy vstoupili důležitou výhrou a získali 3 body.

Sestava: Novák - Karafiát, Kopeček, Šárka, Skrobikowski - Škorpík, Matějek M, Venhoda, Svoboda D.(85. Molák) - Lopatář, Matějek L.(46. Kovář)