Nejtěsnější možný výsledek přinesl 3 body : Přibyslavice - Hrotovice 1:0 (0:0)

16.04.2018 20:55

Po těžkém vítězství v minulém kole jsme se vrátili na domácí půdu a doufali v další bodový zisk. Ten přišel, ale nerodil se vůbec lehce. 

 

Utkání se odehrálo za ideálního fotbalového počasí. Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v minulém kole. Úvod utkání se nesl v opatrnějším tempu a především mezi šestnáctkami. První vážnější akci jsme si vytvořili po standartní situaci, kdy hlavičkoval Milan Picmaus a jeho pokus se snášel z výšky do brány, ovšem při tomto pokusu fauloval hostujícího brankáře a tak z této šance nebylo nic. Hosté hráli především nakopávané balony na svého útočníka, ale i naše obrana byla pozorná. V první poločase jsme si vytvořili plno rohových kopů a volných přímých kopů, ale bez vážnějšího ohrožení branky soupeře. Hosté mohli udeřit jako blesk z čistého nebe, když se po naší ztrátě míče dostali k centru, který našel uplně osamoceného záložníka hostí, ten ovšem netrefil branku. Byli to znovu hosté, kdo měl na kopačce branku. Po nedorozumnění se dostal do samostatného úniku jeden z hostujících hráčů, František Novák ho ovšem výborně vychytal. A když nenašly adresáta ani dvě slibné nahrávky pod sebe na velké vápno, kde nestál nikdo v domácích barvách, šlo se do kabin za stavu 0:0. 

 

Druhý poločas jsme začali s míčem na kopačkách, ale stále jsme se nemohli dostat k nějaké vyloženější šanci. Hosté to stále zkoušeli na rychlé protiútoky a jejich obrana byla stále velice pozorná a když už udělal domácí stoper chybu a přišel jako poslední hráč o míč, tak jsme nedokázali tuto velice dobrou  příležitost využít. K další příležitosti jsme se dostali po rohovém kopu, kdy se k zakončení dostal, ve velice těžké pozici, Lukáš Matějek, branku ovšem o pár centimetrů minul. A tak utkání rozhodl nejzkušenější hráč v dresu domácích, Martin Matějek, který si vzal před vápnem míč, prošel s ním až do šestnáctky, kde byl jedním z hostujících hráčů faulován a rozhodčí ukázal na pokutový kop. Ten si postavil právě Martin Matějek a střelou k tyči nedal brankáři hostů žádnou šanci 1:0. V závěru ještě mohl vedení navýšit Luboš Lopatář, ale tváří v tvář hostujícícmu golmanovi neuspěl, a tak jsme vydřeli, proti dobře hrajícímu soupeři, cenné tři body. 

 

Sestava: Novák -  Karafiát, Kopeček, Picmaus, Skrobikowski -  Svoboda (46. Matějek L.) (88.Štveráček), Matějek M, Venhoda, Šárka (80. Kovář) - Škorpík, Lopatář

 

Další utkání odehrajeme v sobotu 21.4 ve Studenci.